Historia drukowania krok po kroku

przygotowanie do druku

Wydarzenia w Wielkiej Brytanii

William Caxton urodził się w hrabstwie Kent ( 1415/1424 ) . W 1446 roku zamieszkał w Brugii , gdzie , gdzie podczas wizyty w Kolonii ujrzał wyłaniający niemieckiego przemysłu poligraficznego . Nie tracił czasu na utworzenie drukarnię w Brugii , w którym pierwsza książka być drukowane w języku angielskim został wyprodukowany w 1473 . Przynosząc swoją wiedzę drukowania z powrotem do ojczyzny , on ustawić prasę w Westminster w 1476 . Pierwsza książka znana wydane było wydanie Canterbury Tales Chaucera . Caxton produkowane rycerskich romansów , klasyczne – dzieła autorem i rzymskiej historii i języka angielskiego . Te książki zdecydowanie zaapelował do angielskich klas wyższych pod koniec XV wieku . Zmarł w 1492 roku .

Caxton przypisuje się standaryzacji języka angielskiego (o homogenizacji języka regionalnego ) poprzez drukowanie . To zostało powiedziane , aby doprowadziły do ​​rozbudowy słownictwa angielskiego i rozwoju fleksji i składni .

William Caslon (1692-1766) był rusznikarz angielski i projektant krojów. On urodził się w Worcestershire oraz w 1716 roku rozpoczęła działalność w Londynie jako rytownika zamków pistolet i beczki , a jak nóż narzędzia introligator za . Mające kontakt z drukarkami , że wywołano w celu dopasowania się do typu odlewni . Rozróżnienie i czytelności jego rodzaju zapewniła mu patronat wiodących drukarek dnia.

Kroje Caslon były natychmiast popularne i stosowane od wielu ważnych dzieł drukowanych , w tym w pierwszej wersji drukowanej Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych . Typy Caslon stał się tak popularny , że wyrażenie o wyborze kroju pisma , ” w razie wątpliwości , należy Caslon , ” doszło. Rodzaje Caslon popadł w niełaskę w wieku po jego śmierci , ale została następnie reaktywowana i są powszechnie stosowane.

podejście do druku

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s