Ciężka pracy gosposi

http://www.brudny-harry.pl/

Prowadzenie domu jest głównie amerykański termin na zarządzaniu domu, który zwie się prace domowe, sprzątanie, lub zarządzania domowymi. To jest akt nadzorowanie organizacyjne, z dnia na dzień działalności domu lub osiedla, a zarządzający innych problemów krajowych. Praca ta jest opisana przez ekonomistów jako “produkcji domowej”. Produkcja gospodarstw domowych został zdefiniowany jako “produkcji towarów i usług przez członków gospodarstwa domowego, dla własnej konsumpcji, za pomocą własnego kapitału i własnej pracy bez wynagrodzenia. Towary i usługi produkowane przez gospodarstwa domowe na własny użytek obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, czyste ubranie i opiekę nad dziećmi. Proces produkcji gospodarstw domowych polega na transformacji zakupionych towarów pośrednich do końcowych towarów konsumpcyjnych. Gospodarstwa domowe zużywają własnego kapitału i własnej pracy.
Gosposia
Wyroby i usługi wytwarzane na poziomie gospodarstw domowych są zwykle spożywane w kraju, w którym zostały wyprodukowane, a tym samym przyczynić się do “konsumpcji krajowej”.

Osoba odpowiedzialna za prowadzenie domu, który nie jest zatrudniony poza domem, jest w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, często zwanego domowa, okres neutralnego płciowo dla gospodyni domowej. Określenie “domowa”, jednak może również odnosić się do pracownika socjalnego, który zarządza domem podczas niedyspozycji gospodyni.

Domowych nie zawsze jest zobowiązaniem na całe życie, wiele, ze względów ekonomicznych lub osobistych, wrócić do pracy. W poprzednich dziesięcioleciach było wiele obowiązkowe kursy dla młodych do nauki umiejętności prowadzenia domu. W liceum, kursy gotowania, zawiera odżywianie, gospodarstwo domowe, rodzinę i nauki konsumentów oraz żywności i higieny gotowania. Ten ostatni może leżeć u podstaw tradycji, że gospodyni jest przedstawiana na sobie fartuch. Ostatnio, większość z tych kursów zostały zniesiona, a wiele młodych ludzi w liceum i na studiach będzie bardziej prawdopodobne, aby zbadać rozwój dziecka i zarządzania zachowanie dzieci.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s