Specjalistyczne badania na miejscu pracy

Specjalistyczne badania na miejscu pracy

badania ultradźwiękowe

Nasza firma już niebawem przystąpi do sprzedaży swojego najnowszego wyrobu. Dzięki nowoczesnemu robotowi inspekcyjnemu prawdopodobne będą testy, które do tego czasu były stanowczo nazbyt ryzykowne, by przystępować do ich wypełnienia.

Początkowo nasz robot inspekcyjny będzie dostępny jedynie dla służb mundurowych takich, jak policja, czy wojsko. Z czasem mimo to będą mogły go kupić również prywatne firmy detektywistyczne. Jakie są plusy naszego nowoczesnego produktu. Za jego pomocą odpowiednio umiejętny operator zdoła bez ryzyka rozbroić bombę, czy inny wielki ładunek wybuchowy. Nie jest to jednakże schyłek jego zastosowań, a jedynie przedsmak i rozpoczęcie.

Robot inspekcyjny ma o wiele większe spectrum zastosowań, jak choćby realizowanie testów w nader wrażliwym środowisku. Wyobraźmy sobie przykładowo testowanie dawnych ruin, czy innych miejsc lub obiektów, gdzie nawet mały, nieostrożny manewr może doprowadzić do tragedii i pochować wszystkie nasze nadzieje.

Badania nieniszczące są następną dyscypliną, gdzie robot inspekcyjny będzie mógł być spożytkowany. Posiada nadzwyczaj wrażliwe i zręczne manipulatory, które w 100% kontroluje operator maszyny. Poza tym umiejscowiliśmy również szczególne detektory, które poinformują eksploatatora przed przypuszczalnym zagrożeniem.

Powinno się także nadmienić o wyekwipowaniu wyrobu w specjalne moduły dające mu możliwość na swobodne poruszanie się w wodzie, także w dużym zanurzeniu. Gdyż nasz robot inspekcyjny będzie wyposażony w nadzwyczajną obudowę wytrzymującą nacisk rzędu kilkuset atmosfer, co umożliwia mu zejść na spore głębokości bez ryzyka awarię. Dodatkowym elementem, jaki go dopasowuje do takiej zadań, są bardzo wrażliwe głośniki oraz mikrofony. Przy ich użyciu możemy przeprowadzać badania ultradźwiękowe. Od dawna wiadomo, iż fale akustyczne o wysokich częstotliwościach są zdecydowanie skuteczniejszym zmysłem pozwalającym na odszukanie się w głębinach, niż zmysł wzroku.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s