Praca opiekunki w Belgii

Praca opiekunki w Belgii

opieka nad osobami starszymi niemcy

Opieka nad osobami starszymi to niezwykle częsty wybór pracy, na który decydują się rodacy udający się na emigrację. Firmy oferujące takiego rodzaju zatrudnienie zwykle wysyłają swoich ludzi do Niemiec, Austrii czy Holandii, znacznie rzadziej do Wielkiej Brytanii, gdzie łatwiej dostać robotę przy produkcji aniżeli przy – przyjemnym, w każdym razie, kontakcie z ludźmi.

Jakie kompetencje powinna posiadać opiekunka osób w podeszłym wieku?

Opiekunka to słuszna opcja dla osób, którym familia z niewiadomych przyczyn nie chce lub nie ma możliwości wesprzeć, bezdzietnych, jednak posiadających na tyle duże zasoby finansowe, aby móc opłacić osobę, która jest w stanie się nimi zajmować. Łatwiej o takie zaplecze w krajach Zachodnich – jak właśnie Niemcy czy Austria. W wielu przypadkach ważne jest również wykształcenie kierunkowe – jednak nie zawsze potrzebne. Nieraz bardziej praktycznym będzie szkolenie przeprowadzany przez agencję zatrudniającą ludzi do takiej pracy, inni natomiast żądają ukończenia kierunku pielęgniarskiego lub dysponowania sporym doświadczeniem w podobnych obowiązkach.

Z czym wiąże się praca opiekunki osoby starszej?

Naturalnie, pensje dla wykwalifikowanych pielęgniarek i opiekunek są dużo lepsze aniżeli dla opiekunów zaraz po szkoleniach, co oczywiście nie znaczy, iż chętnych na taką pracę nie brakuje. Nawet osoby, których jedyne doświadczenie ugruntowuje się na należytym odbyciu szkolenia będą mogli zadowalającą pensję, która spokojnie wystarczy na utrzymanie się na pułapie znacznie wyższym aniżeli w Polsce, a spokojnie przyswajane doświadczenie pozwoli na zdobywanie coraz większych pieniędzy. Trzeba natomiast zaznaczyć, iż nie jest to zawód dla wszystkich – zasadniczym trudem jest tu znajomość języka. Rzecz jasna nieraz język angielski będzie wystarczający, jednakże coraz częściej do pracy w Niemczech czy Austrii poszukiwani są opiekunowie z komunikatywną znajomością niemieckiego. To zrozumiałe. Dużo częściej do tego rodzaju pracy wybiera się również panie, mając na uwadze, iż jako sympatyczniejsze i wrażliwe lepiej dadzą sobie radę z opieką nad osobą starszą. Lecz ważne są także cechy charakteru – emocjonalna dojrzałość, opanowanie, cierpliwość, chęć kontaktu z ludźmi i czerpanie radości z rezydowania z nimi to istota takiej pracy.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s