Czy warto zbierać koce?

Czy warto zbierać koce?

Mam ich w domu ze sto – mówi Kasia, matka 3 dzieci. – Możesz u mnie wyszukać je wszędzie: na krześle, na posadzce, pod biurkiem, w przedpokoju, na sofir (każdej) co najmniej po 3 sztuki. Tak mam. Pragnę zawżdy mieć coś pod ręką, tak aby przykryć siebie, dzieciaki, aby podłożyć pod pośladki, o ile posadzka jest za zimna bądź za twarda, aby opleść nimi młodą po kąpieli czy ot tak, aby sofa nie wyglądała pusto. To takie moje malutkie hobby – wybucha śmiechem.

Odgadnie to każda matka. Poza tym, nie tylko matka. Koc to przedmiot, który wspołcześnie zdaje sie być żądany. Żeby posiedzieć w domu, tak aby wyjść na zewnątrz, aby pobawić się z małolatami w namiot, kreując niezwykłe propozycje z mebli i pledów bądź ażeby się nimi okryć, gdy wieje, a ognisko jeszcze nie dogasło. Koce to takie niezwykłe kawałki materiału, płaszczyzny półproduktu, które są niczym obecnie “must to have” Twojego mieszkania (z ang. “musisz to mieć”).

W supermarketach jest tego bez liku – ciągnie młoda mama. – Przenigdy nie wiem, na co się zadecydować. Można kupować takie przenigdy malutkie, o pomiarach w sam raz do wózka, jednak są również tak ogromne, że zdołałabym pokryć nimi nie zaledwie łóżko, lecz cały mój pokój dziecięcy. Najtrudniej jest, gdy nie wiem w rzeczywistości, czego potrzebuję, jednak wiem, że późniejszy pledzik mi nie zaszkodzi. Albo zacznę wówczas wybierać wzorce. Tych to dopiero jest okazałe zatrzęsienie. Z Kubusiuem Puchatkiem, Myszką Miki bądź wziętą ostatnio Elsą z “Krainy lodu”. koce po prawdzie robią niezłą furorę w moim domu – przyznaje.

Z trudem się z Katarzyną nie zgodzić. Koce mają zastosowań nieskończenie mnóstwo, co więcej sporo wartości pozafukncjonalnych. Potrafią być tak rozkosznie miękkie, że zamiast się nimi przykrywać, poniektórzy wolą się do nich przytulać. Ich nazwy, nadane przez producentów, przemawiają same za siebie. Pled “Miluś” lub “Milutek” to przykrycia, które ciągną samą metką. Dodatkowo, gromadzenie koców nigdy nie jest Przykładowo drogim hobby. Oczywiście, zależy to od gatunku, firmy, próby wybranego koca, jednak – koców w żadnym wypadku za wiele.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s