Z jakiego powodu należy postawić na firmę faktoringową?

Z jakiego powodu należy postawić na firmę faktoringową?

Firma faktoringowa – dla nowych firm

Otrzymanie funduszu obrotowego bywa niezwyczajnie ważne z punktu widzenia posiadacza przedsiębiorstwa. Polepsza ono pozycję finansową przedsiębiorstwa a należycie wydane zdoła nadgonić rozwój i poprawić sytuację gospodarczą. Praktycznie wprawdzie kredyt obrotowy, przedstawiany przez banki, jest ciężko osiągalny. Jednostka finansowa wymagać będzie zabezpieczenia w rodzaju hipoteki bądź żyranda, zestawienia rachunków z dochodu, założenia konta w banku i przeprowadzania przez niego określonych obrotów. Dodatkowo, najczęściej debety bankowe będą osiągalne dla spółek działających od 24 miesięcy.

Rozwiązaniem bywa faktor dla nowych spółek. Dopuszcza on możliwość uzyskania gratyfikacji za FV przed terminem opłaty. W efekcie firma pozyskuje środki, które zdoła później ulokować w bieżącą aktywność a tym samym zrealizować następną umowę. Dla dopiero co powstałych spółek szczególne przesłanie ma faktoring bez regresu. Przy tego rodzaju transakcji faktor wypłaca środki pieniężne, przejmuje na siebie kompletne ryzyko powiązane z kontraktem, co świadczy, że w przypadku nieuczciwego kontrahenta – odbiorcy usług bądź produktów- to on dochodzi wierzytelności i przeprowadza funkcje windykacyjne. Będzie to o tyle znaczące, że w Polskich warunkach przeszło połowa należności bywa płacona po terminie, a jakiekolwiek opóźnienie w wypadku świeżo założonego przedsiębiorstwa zdoła doprowadzić do jego braku wypłacalności. Używanie faktoringu zdecydowanie zmniejsza to ryzyko, dodatkowo, firma posiadając środki na własnym koncie zdobywa inicjatywę przy rozmowach. wobec własnych dostawcó. Może to zgodzić się na osiągnięcie kolejnych rabatów bądź oniżek.

Koszt faktoringu przeważnie okazuje się niższy, niż podobnego debetu obrotowego. Odpadają wydatki z tworzeniem i podtrzymaniem zabezpieczeń, magazynowania dogłębnej specyfikacji księgowej, rok rocznego odświeżania powinności. Faktoring zapewnia całkowitą dowolność w prowadzeniu działalności.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s