Import równoległy farmaceutykami – odpowiedni pomysł na zarobek?

Import równoległy farmaceutykami – odpowiedni pomysł na zarobek?

Uczestnictwo naszego kraju w UE gwarantuje handlowcom korzystanie z tak nazywanego importu równoległego (chodzi tu o zakładany przez UE niezależny przepływ sprzętów pomiędzy państwami Unii Europejskiej). Co to jest handel równoległy? W dużym konspekcie, bywa to sprowadzanie farmaceutyków z zagranicy, gdzie bywają one jeszcze tańsze. Mimo obowiązku zaadaptowania takiego medykamentu do naszych wymogów prawnych, jest to kategorycznie oszczędniejsze aniżeli dostarczanie tego leku tu, na miejscu.
Tak więc import równoległy zdoła sprzedać klientom tanie lekarstwa, które bywają analogiczne jak te nasze, jedynie różnią się wartością, jaka bywa pomocna, w rzeczy samej na pożytek persony zakupującej te lekarstwa w naszym kraju. Handlowiec ma obowiązek przepakować produkt w opakowanie, na którym klient będzie mógł przeczytać wszelkie odnoszące sie do leku informacje we własnym języku ojczystym.
Tego rodzaju handel jest bezwarunkowo odpowiedni z zarządzeniem naszego państwa oraz Unii, jest dozwolony, a dodatkowo, bardzo wartościowy dla naszego państwa oraz finansów, a także dla indywidualnych konsumentów. Prekursorskie medykamenty nabywane bywają u importerów farmaceutycznych na obszarze Unii Europejskiej. Artykuły z importu równoległego mają dopuszczenie Ministerstwa Zdrowia, jaki wydaje je na bazie korzystnej opinii uprawnionych do tego organów.
Całkowita strategia jest całkiem kosztowna, a chociażby tak to wygląda, bo tak naprawdę opłata konkretnego medykamentu w Polsce, z jakiego sprowadza go importer, jest tak niewielka, że nawet po dodaniu tych wszystkich wydatków, które narzucają nasze reguły ustawodawcze, handlowiec dalej zdoła sprzedać swoim nabywcom tanie lekarstwa, które mają zupełnie takie same parametry, jako u miejscowego hurtownika tegoż medykamentu. Import równoległy dotyka powszednich farmaceutyków znieczulających osiągalnych bez recepty, jako i leków specjalnych, sprzedawanych tylko na podstawie recepty.
Źródło: pharmavitae.pl

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s