wyjazdy do ośrodków religijnych

wyjazdy do ośrodków religijnych

pielgrzymka fatima

Chrześcijaństwo to religia, w której ogromnie ważkim aspektem jest jechanie do miejsc religijnych. De facto już od początku katolicyzmu, mieszkańcy nawiedzali położenia powiązane z mieszkaniem i działaniem Chrystusa, a oraz apostołów. Z latami, podczas gdy religia zaczęła się rozkręcać, a razem z nią nadzwyczaj modny stał się kult religijnych, chrześcijanie rozpoczęli jechać na ogromną skalę w różne zaułki świata. A gdzie jadą najczęściej?

W 21 wieku ogromną popularnością cieszą się pielgrzymki do Włoch. Podczas nich pielgrzymi przeważnie odwiedzają bazylikę św. Piotra, innymi słowy pozycja, gdzie rezyduje żyjący głowa Kościoła, i gdzie są groby jego poprzedników. Odwiedzenie papieża jest dla wielu katolików cudownym przeżyciem. Wszak nie wyłącznie to miejsce napełnia się znaczną sławą. Kolejnym analogicznym miejscem jest San Giovanni Rotondo. Tam stoi zakon, w jakim przez lata swoją służbę piastował Ojciec Pio, adorowany przez mnóstwo katolików na całkowitym świecie stygmatyk. Trzecim analogicznym miejscem pielgrzymkowym we Włoszech jest Asyż. Tu właśnie urodził się franciszkanizm za pomocą przyzwoitego Franciszka.

Mówiąc o pielgrzymkach katolickich, nie sposób nie powiedzieć także o miejscach kultu Matki Bożej. Matka Boska raduje się bezkresnym poleganiem i czułością wśród wyznawców Jej syna, dlatego też permanentnie odwiedzają oni miejsca, gdzie się objawiała. Starczy nawiasem mówiąc wprowadzić w Google słowa pielgrzymka Fatima czy pielgrzymka Guadelupe, by przekonać się, iż wyjazdy do ośrodków kultu Matki Bożej są niezmiernie popularne.

Wybierając się na pielgrzymkę, należałoby wziąć pod uwagę opcję wycieczki z biurem podróży. Oni dbają o nocleg, prowiant, pomagają fundnąć sobie transport na miejscu. Można w takim razie w zupełności oddać się przeżyciom świętym i nie martwić o rzeczy błahe.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s